نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: دوست پسرم کنترلم میکنه

1034
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    44310
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

دوست پسرم کنترلم میکنه

سلام من یه دختر 19 ساله ام که توی دانشگاه با پسری آشنا شدم که حدود 8 ماه ازم بزرگتره. من خودم تهرانی ام و اون ساری زندگی میکنه. اوایل رابطمون همه چیز خوب بود تا این که مشکلاتمون شروع شد. اولش با این بود که بهم میگفت سیگار رو باید بذاری کنار و خب برای ادمی مثل من که بهش معتاد بودم خیلی سخت بود. بهم میگفت باید یهویی بذاری کنار. حتی اینطوری نبود که بگه کمترش کن. بعد گفت باید جلوی دوستامون لباس آستین بلند بپوشی بعدش گفت باید روسری بذاری. همینطور گیر دادن هاشو بیشتر میکرد تا جایی که من دیگه نمیتونستم تحمل کنم و باهاش کات کردم که بهم پیام داد من قرص خوردم و اگه برنداری بیشتر میخورم و من مجبور شدم دوباره برم باهاش. توی اکانت تلگرام و اینستامم هست. اصلا از دستش ارامش ندارم. اصلا حریم خصوصی ندارم از دستش. یبار توی قرنطینه با یکی از دوستامون که پسره رفتم بیرون و بهش نگفتم و از اون روز به بعد حساس تر شد. همش بهم میگه بهم اعتماد نداره و فلان و بیسار. خسته شدم از دستش. خسته شدم از این که انقدر منو محدود میکته. من اینطوری نیستم. خیلی با هم فرق داریم ولی حتی نمیتونم باهاش کات کنم. مینرسم هیچ وقت عوض نشه و من همینطوری بمونم.
    لطفا کمکم کنید.

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    مدیر کل
    شماره عضویت
    42303
    تشکـر
    0
    تشکر شده 71 بار در 62 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : دوست پسرم کنترلم میکنه

با سلام خدمت شما دوست عزیز
    احساس نگرانی و ناراحتی و تردید شما درباره ادامه این رابطه با توجه به مواردی که به آن ها اشاره کردید کاملا قابل درک است.
    توجه داشته باشید که نیاز به داشتن آزادی و استقلال رای و حق انتخاب درباره شیوه و سبک زندگی در زمینه های مختلف جزو نیازهای اساسی هر فردی محسوب می شود.
    از سوی دیگر افراد با یکدیگر وارد رابطه می شوند تا بتوانند با کمک و همراهی یکدیگر نیازها و خواسته هایشان را بهتر برآورده کنند و اگر قرار باشد چنین اتفاقی نیفتد و حتی مانع یکدیگر برای تحقق نیازهای اساسی یکدیگر بشوند، چنین رابطه ای سالم نخواهد بود و به دلیل عدم برآورده شدن خواسته ها ونیازها حتما افراد را در بلند مدت با مشکل و آسیب روبرو خواهد کرد.
    واقعیت دیگری که بهتر است به آن هم توجه داشته باشید این است که شما قدرت تغییر دادن هیچ فردی را به غیر از خودتان ندارید و اگر با این امید که ایشان تغییر می کنند می خواهید با ایشان ادامه دهید بهتر است چنین امیدی نداشته باشید چرا که افرادی که عادت به کنترل گری دارند معمولا تا خودشان نخواهند و به این بینش نرسند اقدامی برای تغییر نخواهند کرد.
    نکته بسیار مهم و قابل توجه دیگر در مورد ایشان طبق آن چه خودتان بیان کردید، تهدید کردن ایشان است که این هم یک شیوه دیگری است برای اعمال نفوذ و کنترل گری و تسلط تا دیگران را مجبور به انجام کاری کنیم که خودشان به هر دلیلی مایل به انجام آن نیستند و انتخاب آن ها نیست.
    این موضوع خیلی جدی تر است و حتی به نظر می رسد نشان دهنده مشکلات روانشناختی جدی تر و عمیق تری در ایشان باشد که توصیه می شود هرگز از کنار ساده عبور نکنید و نادیده نگیرید.
    اساسا هر رابطه ای با نیت شناخت بیشتر آغاز شده و شکل می گیرد و اگر افراد با گذشت زمان به این نتیجه رسیدند که با یکدیگر تناسب و همخوانی کافی را از نظر اصول فکری و اخلاقی و شخصیتی ندارند بهتر است مسیرشان را هر چه زودتر از یکدیگر جدا کنند و به دلیل ترس از تنهایی و یا وابستگی و یا اجتناب از احساسات ناخوشایند بعد از جدایی تن به رابطه ای ندهند که در آن به اندازه کافی حال خوب را دریافت نمی کنند و آن رابطه برایشان کارکرد لازم را ندارد.
    بنابراین با توجه به این مطالب بهتر است در تصمیم خودتان یک ارزیابی و تجدید نظر داشته باشید و سعی کنید با در نظر گرفتن تمام جوانب دست به انتخاب بزنید چرا که دوست داشتن و یا وابستگی دلیل کافی برای ادامه یک رابطه نیست و رابطه ای که در آن احساس امنیت و ارزشمندی دریافت نکنید و همان طور که هستید پذیرفته نشوید قطعا به مرور شما را در معرض آسیب های جدی تری قرار خواهد داد و کیفیت زندگی شما را به شدت کاهش خواهد داد چرا که رابطه سالم اصولی دارد که باید محقق شود تا ما حال خوب را تجربه کنیم و برای ما کارکرد را داشته باشد.
    به شما توصیه می شود برای دریافت راهنمایی های دقیق تر و همچنین تسهیل فرایند تصمیم گیری در این زمینه و این که بدانید چگونه قاطعانه تصمیم گیری کنید و با توجه به پیامدهای هر گزینه دست به انتخاب بزنید و بعد این که چگونه با آن ها روبرو شوید، جلسات مشاوره فردی به صورت حضوری و یا غیر حضوری از سوی یک روانشناس و یا مشاور دریافت کنید تا بتوانید در مسیر تحقق خواسته ها و اهدافتان اقدامات موثر تری انجام دهید و در مسی مناسب خودتان گام بردارید.

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    تشکر شده 2,513 بار در 1,691 پست
    میزان امتیاز
    13

پاسخ : دوست پسرم کنترلم میکنه

نقل قول نوشته اصلی توسط Marsh نمایش پست ها
    سلام من یه دختر 19 ساله ام که توی دانشگاه با پسری آشنا شدم که حدود 8 ماه ازم بزرگتره. من خودم تهرانی ام و اون ساری زندگی میکنه. اوایل رابطمون همه چیز خوب بود تا این که مشکلاتمون شروع شد. اولش با این بود که بهم میگفت سیگار رو باید بذاری کنار و خب برای ادمی مثل من که بهش معتاد بودم خیلی سخت بود. بهم میگفت باید یهویی بذاری کنار. حتی اینطوری نبود که بگه کمترش کن. بعد گفت باید جلوی دوستامون لباس آستین بلند بپوشی بعدش گفت باید روسری بذاری. همینطور گیر دادن هاشو بیشتر میکرد تا جایی که من دیگه نمیتونستم تحمل کنم و باهاش کات کردم که بهم پیام داد من قرص خوردم و اگه برنداری بیشتر میخورم و من مجبور شدم دوباره برم باهاش. توی اکانت تلگرام و اینستامم هست. اصلا از دستش ارامش ندارم. اصلا حریم خصوصی ندارم از دستش. یبار توی قرنطینه با یکی از دوستامون که پسره رفتم بیرون و بهش نگفتم و از اون روز به بعد حساس تر شد. همش بهم میگه بهم اعتماد نداره و فلان و بیسار. خسته شدم از دستش. خسته شدم از این که انقدر منو محدود میکته. من اینطوری نیستم. خیلی با هم فرق داریم ولی حتی نمیتونم باهاش کات کنم. مینرسم هیچ وقت عوض نشه و من همینطوری بمونم.
    لطفا کمکم کنید.
    سلام

ایشون چرا اومده با شما دوست شده؟

این چجور دوستییی هست که اصلا حرف همو درگ نمیکنید و تفاهم ندارید؟

دوستییی که به آدم آرامش نده فایدش چیه؟

قرص خوردن دیگه برا چیه این وسط؟

فقط کسی که بخواد اعصاب خودشو خراب کنه وارد چنین رابطه بدوت تفاهمی میشه.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)